Çalışma Saatleri: 7/24
 Yerinde Akü Değişimi

Yerinde Akü Değişimi

Akünüz bittiği zaman aracınız çalışmadığı için akünüzün değişiminin yapılması amacıyla aracınızı bir yere götürmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yüzden akünüzün değişim işlemi aracınızın bulunduğu yerde yapılmalıdır. Yerinde akü değişimi işlemi için ekibimiz aracınızın bulunduğu yere gelmekte ve akü değişimini işlemini gerçekleştirmektedir. Böylece sizin aracınızı herhangi bir yere götürmenize gerek kalmadan tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Biten Akü Değişimi

Aküler, araçların çalışmasını sağlayan marşın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayan güç kaynağıdır. Akünüz bittiğinde ise aracınıza gerekli olan enerji sağlanamayacağı için marşınız ve aracınız çalışmayacaktır. Böyle bir durumda aracınızı tekrar çalıştırmanın 3 yolu bulunmaktadır. Birincisi akünüzün değiştirilmesi, ikincisi ise akünüzün tekrar doldurulmasıdır yada Akü Takviye işlemi ile yeniden çalıştırmadır. Ancak çok zorlanan akülerde ya da eskimiş, zarar görmüş akülerde dolum yapmak mümkün olmayabilir. Bu durumda biten akü değişimi yapılması gerekir.

Akü Değişimi Nasıl Yapılır?

Akünüzün eskimesi, çatlaması, doldurulamaz hale gelmesi, akü kutup başlarının paslanması gibi nedenlerde akünüz tekrar kullanılamayacağı için değişimi yapılması gerekir.

Akü değişimi nasıl yapılır?

1- Akü değişimi yapılması için öncelikle akünüzün kontrolünün yapılması gerekir. Yapılan kontrol sonucunda akünüzün değişimine ya da dolum yapılacağına karar verilir. Eğer akünüzün değişimi gerekiyorsa bu kontroller sonucunda işleme başlanır.

2- Yeni olan akünün takılması için eski akünüzün çıkarılması gerekmektedir. Ayarlı anahtarlar yardımıyla akünüzün negatif ve pozitif başlıkları çıkarılarak akünüzün aracınızla olan bağlantısı kesilir. Ardından akü araçtan çıkarılır.

3- Çıkarılan akünün yerine yeni akünüz oturtulur. Yeni akünüzün negatif ve pozitif başlıkları aracınıza bağlanarak akü değiştirme işleminiz tamamlanır. Bu işlemin ardından artık aracınızı çalıştırabilirsiniz. Ancak akünüzün değişiminden sonra radyo ayarlarınız silinecektir. Yeniden bu ayarları yapmanız gerekmektedir.

Akü Değişimi için Hizmetinizdeyiz

Akü değişimi işlemini kendiniz de yapabilirsiniz ancak size uygun olan aküyü tekrar bulmanız ve yerleştirmeniz zor olacağı için bu işi uzman yardımı ile yapmanız sizin için daha zahmetsiz ve akıllıca olacaktır. Akünüzün doğru yerleştirilememesi gibi durumlarda aracınız ve akünüz zarar görebilir. Aynı zamanda birçok akü tipi bulunmaktadır. Aracınıza uygun olan akünün seçilerek değişimi yapılması gerekmektedir. Bu işlem de sizin için vakit ve emek alabilir. Tüm akü takviye ve değişim ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir