Çalışma Saatleri: 7/24
 Akü Takviye ve Değişim Hizmetlerimiz

Akü Takviye ve Değişim Hizmetlerimiz

Aracınız yolda kalmış olabilir veya evinizin önünde çalışmayabilir. Firmamız siz değerli müşterilerimize akü takviyesi hizmeti sunmaktadır. Alanında uzman çalışma ekibimiz ile siz değerli müşterilerimizin her türlü akü takviye işlemini geçekleştirmektedir. Haftanın 7 günü 24 saat boyunca firmamıza ulaşabilir bizden akü takviye veya değişim hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Akülerinizin son kullanım tarihinin geçmesi veya kullanılabilirlik özelliğini yitirmesi durumunda akü değişimi hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Alında uzman kadromuz veya teknolojik aletlerimiz ile siz müşterilerimize güvenli bir şekilde akü takviyesi ve değişim hizmeti sunmaktayız. Firmamızda bütün bu işlemler gerçekleşirken siz müşterilerimiz bekleme salonunda çay veya kahve ikramlarımızdan faydalanabilirsiniz. 

Akü Takviyesi

Akü araçlarda elektronik aksamın ve aracın çalışması için kullanılan başlıca elektrik kaynağıdır. Akülerin azalan şarjları veya hava koşullarından kaynaklanan bitmeleri sonucu bir diğer aracın sağlam olan aküsü vasıtası ile akımın bitmiş aküye geçmesi için kabloların vasıtasıyla diğer akünün doldurulması için yapılan işleme akü takviyesi adı verilmektedir. Bu işlem de boş olan akü hızlı bir şekilde şarj olarak aracın elektronik aksamının ve aracın çalışmasını sağlamaktadır. Takviye işlemi yapılırken çok dikkat edilmeli aracın zarar görmesi ya da arıza yapmaması için özen gösterilerek bu işlemin yapılması gerekir. Kullanılacak kablonun yüksek amperlere dayanıklı olması ve akülerin bağlantı yerlerinin iletken olması dış yüzeyinin ise gerçekleşecek herhangi bir darbeye karşı dayanıklı olması gerekir.

Akü Takviye Kablosu Nasıl Yapılır?

Akü takviye işlemi için kullanılacak kabloya verilen isim ise akü takviye kablosu adı ile bilinmektedir. Akü takviye işlemi yapacak olan bu kablonun yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Kablo araçlar için kullanıma uygun yüksek amper gücüne karşı dayanıklı olması dikkat edilmesi gerekmektedir. Kablonun dış yüzeyi plastik ile kaplı, içinin kalın bakır tellerden olması gerekir. Plastik aksamında yırtılma veya deforme olup olamadığı kontrol edilmeli varsa tamiri yapılmalıdır. Akü başlarını tutacak olan mandallar bakırdan olmalıdır, bakır en iyi iletkenlerden biridir. Akü kutup başlarına takıldıklarında karışmamaları için kabloların renkleri birbirinden farklı olmalıdır. Kutup başlarına takılacak mandalların etrafı elektrik bandı ile sarılıp gerekli koruma önlemi alınmalıdır. Akü takviyesi işlemi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.