Çalışma Saatleri: 7/24
 Akü Takviyesi Ne Kadar Sürer

Akü Takviyesi Ne Kadar Sürer

Akü Takviyesi Ne Kadar Sürer diye merak edenlerin öncelikle Akünün çalışma prensibini öğrenmeleri gerektiğini belirtelim. Akü aracın elektrik aksanının çalışmasını sağlayan güç kaynağıdır.

Araç hareket halindeyken akü kendini şarj etmektedir. Bazı durumlarda akünün bitmesi gibi sorunlar oluşmaktadır. Akü bitmesi çeşitli sebeplerden meydana gelmektedir. Başlıca sebeplerden biri araç park halindeyken kapının açık kalması buna bağlı olarak araç içi ışığın açık kalması aküyü bitirebilir. Bir diğer neden ise akünün eskimesine bağlı olarak akü bitebilir. Akü bitmesi durumunda akü takviyesi yapılmaktadır. Akü takviyesi akü şarj etme işlemine verilen isimdir. Bu işlem dolu aküden boş aküye enerji aktarımı ile olmaktadır. Bu enerji aktarımı içinde kablolar kullanılmaktadır.

Akü Şarj Etme Ne Kadar Sürer?

Akü şarj etme işlemi ne kadar sürer? Dolu aküden boş aküye enerji transferi aküyü şarj etmektedir. Akü Takviye işlemi akü modeline göre değişiklik göstermekle birlikte 30 dakika ile 2 saat arası değişmektedir. Bu süre araba modeline ve akünün durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu işlem sırasında şarj kablolarının doğru şekilde takıldığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kablolar ters veya yanlış takıldığı takdirde aküde hasar ve arızaya neden olmaktadır. Bu işlemin bilen kişiler tarafından yapılması daha doğrudur. Oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Akü Şarj Akü Takviye Kablosu

Akü şarj kablosu akü şarj etmeye yarayan malzemedir. Bu kabloların eskimemiş olmasına dikkat edilmektedir. Eski ve işlevsiz kablolar şarj işlemini kötü etkilemekle birlikte araca veya aküye zarar verebilmektedir. Bu kablolar akünün eksi ve artı kutuplarına karşılıklı olarak doğru şekilde takılmalıdır. Bu işlemler doğru şekilde yapıldığında akünün durumuna göre hızlıca şarj işlemi yapılabilmektedir. Bu transfer işleminde Elektrik kaçağının olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde yaralanma gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Kaliteli şarj kablosu kullanıldığında oldukça güvenli bir işlemdir.

Akü Şarj Etme

Akü şarj işlemi oldukça kolay ve hızlı işlemdir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise akü şarj etme işlemini bilen biri tarafından yapılmasıdır. Yanlış bir müdahale sonucu araç elektrik aksanında büyük hasarlar oluşabilmektedir. Tümden tüm aksanın kısa devre yapmasına yol açılabilir. Bu yüzden bu işlem sırasında dikkat edilmeli ve bilgili kişilerden yardım alınmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.