Çalışma Saatleri: 7/24
 Akü Satışı

Akü Satışı

Akü; arabalarda bulunan yeniden doldurulabilir, elektrik akımı ile marş motorunu besleyen bir enerji kaynağıdır. Akü içerisindeki elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolar. Akü bir araç için çok önemlidir. Çünkü birçok görevi üstlenir. Sadece marşı beslemekle kalmaz, motorun çalışmadığı zamanlarda kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek gereken yerlere iletir. Bu sebeple akü satın alma işleminin dikkatle yapılması oldukça önemlidir. Aküler içlerindeki metallere göre çeşitlendirilirler ve takılacakları araçlara göre de sınıflandırılırlar. Tüm araçlara uygun akü satın alma talebiniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Akü Değişimi

Aküler üç ya da beş yıl içerisinde değiştirilmelidir. Akülerin bitmesine hazırlıksız yakalanılırsa araba yolda kalabilir. Akünün değiştirilmesi titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü hem araç için hem de sürücü için çok önemlidir. Akünün voltajını ölçerek akü değişiminin gerekli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda arabanızın yerine getirmediği bazı işlevlerden de akünün azaldığını ve değişme zamanı geldiğini anlayabilirsiniz. Akü değiştirme işlemi belli sıralı aşamalara göre ilerler. Burada çok dikkatli olunması gerekmektedir. Bu yüzden bu işlemi bilen birisinin yapması her zaman daha iyidir. Akü ile ilgili problemleriniz de firmamız ile iletişime geçebilir ve en kısa sürede, hızlı bir şekilde akünüzü değiştirtebilirsiniz. Akü satışı konusunda olduğu gibi hızlı akü değişimi konusunda da bize güvenebilirsiniz. Akü değiştirilirken dikkatle izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 1. Aracın çalışmadığından emin olunmalı
 2. Araç tamamen düz bir yerin üzerinde konumlanmış olmalı, tümsek ya da yokuş gibi bir yerde olmamalı
 3. Kullanım kılavuzundan gerekli şifreler bakılır ve girilir
 4. Aracın kaputu açılır
 5. Güvenlik önlemleri için gözlük ve eldiven takılmalıdır
 6. Eksi kutup gevşetilir
 7. Artı kutup gevşetilir
 8. İki kutup da yerinden çıkartılır
 9. Akü yerinden çıkarılır
 10. Daha sonra oldukça sıcak bir su eski akünün ardında bıraktığı sülfatın gitmesi için dökülür
 11. Dikkatli bir şekilde yeni akü yerine konulur
 12. Eksi kutup bağlanır, doğru bağlandığından mutlaka emin olunmalıdır
 13. Aynı şekilde artı kutup bağlanır ve kontrol edilir yanlış bağlanmaması çok önemlidir
 14. Aracın içine geçilir ve kontak çevrilerek biraz beklenir
 15. Daha sonra araç çalıştırılır ve bir sorun olup olmadığı kontrol edilir
 16. Gerekli kodlar tekrar girilir ve işlem son bulur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.