Çalışma Saatleri: 7/24
 Akü Markaları ve Özellikleri

Akü Markaları ve Özellikleri

Son derece çeşitli bir skalada yer alan akü markaları, kendilerine has farklı özellikleri sayesinde ön plana çıkmaktadırlar. Elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çeviren ve bu şekilde depo eden aküler, firmamız sayesinde kolaylıkla erişilebilir olmaktadır. Akü satışının uygun fiyatlar ile yapıldığı firmamızda aynı zamanda akü takviye ve akü bakım hizmetleri de verilmektedir. Bu hizmetlerden sizler en iyi şekilde yararlanın diye Mobil Gezici olarak aküler için takviye ve akülerin arıza durumlarında bakım işlemi yapılmaktadır.

Akü Takviye Hizmetleri

Firmamız bünyesinde satışa sunulan aküler; araba aküsü, motosiklet aküsü; minibüs aküsü ve otobüs aküsü şeklinde olmaktadır. Aynı zamanda akülerin hem sıfırları hem de kullanılmış olan ikinci el Akü Markaları firmamızda bulunabilmektedir. Web sitemiz sayesinde yol yardım ve akü takviye hizmetlerinin fiyat detaylarına kolayca erişebilirsiniz.

Akü Çeşitleri

Akü çeşitleri; kurşun asit akü, nikel kadmiyum akü, nikel demir akü gibi içeriğinde var olan metal cinsi dikkate alınarak sınıflandırılmaktadır. En fazla tercih edilen akü çeşidi olan kurşun asit aküleri genel olarak incelendiğinde kuru olan akü ve sulu olan akü diye iki gruba ayrılmaktadır. Oto aküleri de sınıflandırılmakta ve tam kapalı olan aküler ya da buşonları açılabilen aküler şeklinde ifade edilebilmektedir.

Akü Özellikleri

Bahsedilen iki tip için de akü özellikleri kısmı incelenirse iç yapılarının aynı olduğu görülmektedir. Bu durum iki akünün de klasik tipte olan kurşun asit aküler olduğunu ifade etmektedir. Kapalı akülerin kendine özgü olan özellikleri buşon kısmının açılmayışıdır. Kapalı aküler su ilave edilerek çalışmadığından voltaj düzenekleri sağlam olan araç modelleri için kullanımı daha uygun olmaktadır. Akü Markaları aküleri bu doğrultuda üretmektedir.
 

VRLA Aküler

Kuru tipte akülerin yani VRLA cinsi akülerin iç kısımları ve barındırdıkları teknolojileri tamamen farklıdır. VRLA aküler asit taşması ya da herhangi bir sızdırma durumlarının oluşmasına fırsat vermedikleri için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra gaz çıkışının da minimum olması büyük avantajdır. Bu yüzden bu akülere çok güvenilmekte ve uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir. Akü Markaları tarafından üretilen VRLA aküler, sulu aküler ile kıyaslanırsa titreşime karşı olan dayanıklılıkları ile ön plana çıkmaktadırlar. Firmamız tarafından verilen Akü Servisi hizmetlerine kısa sürede ulaşmak için irtibat numaralarımızı kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.